wtorek, 10 marca 2020

Zagadki na rozgrzewkę umysłu


Ćwiczenie umysłu za pośrednictwem zagadek to bardzo miłe intelektualne wyzwanie, od którego można się wręcz uzależnić. Jest to jednak uzależnienie z gatunku pozytywnych, nie trzeba zatem z nim przesadnie walczyć!

Nie od razu Kraków zbudowano, więc pierwsze zmagania z zagadkami, zwłaszcza tymi o wyższym stopniu trudności, mogą spowodować pewien zawrót głowy. Nawet nie wiadomo, od czego zacząć, a odpowiedź wydaje się niemożliwa do odgadnięcia. Jak wszystko inne, to po prostu kwestia praktyki i ukierunkowania myślenia na właściwe tory. Zagadki mają również tę miłą cechę, że różnią się nie tylko poziomem zaawansowania, ale też rodzajem. 


Ci, którzy mają umysł bardziej ścisły, odnajdą się w łamigłówkach matematycznych czy logicznych. Humaniści docenią wszelkiego typu zagadki słowne. Z kolei wyobraźnia wizualna to pierwszy klucz do sukcesu w zagadkach przestrzennych. Oczywiście zawsze warto wyjść, przynajmniej co jakiś czas, poza swoją strefę komfortu i spróbować zmierzyć się z inną dziedziną. Dzięki temu zagadki przynoszą również przyjemne poczucie rozwoju intelektualnego i pokonania własnych słabości, co jest bardzo odświeżające i motywujące.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza