piątek, 10 stycznia 2020

Quiz geograficzny - czy wiesz, gdzie się wybierasz?


Wiele osób, które w dzieciństwie lubiły jeździć palcem po mapie i wyobrażać sobie dalekie podróże, zachowuje upodobanie do geografii również jako dorośli. Bywa, że z powodzeniem realizują wtedy podróżnicze pasje i odwiedzają niezwykłe i egzotyczne zakątki świata.

Przygotowanie do takiej wyprawy od zapalonego podróżnika wymaga pewnych przygotowań. Nie chodzi tutaj wyłącznie o zaplecze techniczne, czyli odpowiedni bagaż, opracowanie trasy, ewentualne szczepienia, zaopatrzenie się w mapy i przewodniki. To również swoisty quiz geograficzny w postaci udzielenia sobie odpowiedzi na różne pytania związane z docelowym miejscem podróży. 


Gdzie dokładnie się znajduje? Jakie jest jego sąsiedztwo? W jakich relacjach pozostaje z sąsiadami? Jakie są warunki środowiska? Zbieramy cenne informacje, które mogą pomóc w poruszaniu się po nieznanym nam jeszcze kraju, dotyczące na przykład waluty, zwyczajów, sposobu funkcjonowania społeczeństwa, języka. Budujemy bazę wiedzy gwarantującą jak najpełniejsze korzystanie ze zwiedzania, dowiadując się, jaka jest historia regionu i jakie zabytki warto w nim odwiedzić. Dla każdego obieżyświata podróż staje się wówczas jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza