poniedziałek, 20 stycznia 2020

Quizy dla dzieci: nauka i zabawa w jednym


Rodzicom zależy na tym, by ich pociechy były ciekawe świata, miały żywy, chłonny i elastyczny umysł, rozwijały swoje zainteresowania i umiejętności, które przydadzą im się w późniejszym życiu – w pracy, w szkole, w relacjach z innymi ludźmi.

We wczesnym okresie życia świat jest dla nas jedną wielką niespodzianką i ciągłą zagadką. Wokół jest mnóstwo bodźców, mnóstwo materiału do przemyśleń, wiele wzorców do obserwowania. Mały człowiek uczy się zestawiać informacje, wyciągać wnioski, dostrzegać zależności. W gruncie rzeczy uczy się cały czas i trzeba o tym pamiętać, planując dla niego intelektualne wyzwania i rozwijające zajęcia. Są one z pewnością pożyteczne, ale można przesadzić w drugą stronę, ryzykując nadmierną stymulację i znużenie. 


Dlatego tak znakomicie sprawdza się nauka poprzez zabawę, kiedy wiedza wchodzi do głowy niejako automatycznie, w atmosferze dobrej rozrywki. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu są quizy dladzieci. Dzięki nim od najmłodszych lat dziecko uczy się katalogować i porządkować pozyskaną wiedzę, sprawdzać ją dla własnej przyjemności, utrwalać sobie poprzez powtarzanie, a dodatkową otrzymuje miły motywacyjny zastrzyk energii dzięki dobrym wynikom.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza