środa, 20 maja 2020

Quizy wiedzy. Rozwijaj swój umysł


Czy to nie przyjemne, mierzyć się z własnymi ograniczeniami, stawiać przed sobą wyzwania i pokonywać coraz wyżej zawieszoną poprzeczkę? To potrafi dać zastrzyk pozytywnej energii do działania na cały dzień.

O co konkretnie chodzi? Oczywiście o quizy wiedzy. Dla wielu osób to ulubiona metoda sprawdzania się i rozwijania swojej orientacji w świecie. Szczególnie dużo radości daje stuprocentowe zaliczenie quizu, co do którego wiadomo, że niewielka procentowo garstka ludzi jest w stanie go prawidłowo rozwiązać. Czasami pewne znaczenie ma też element szczęścia, ponieważ nie oszukujmy się – nie każda dziedzina jest nam jednakowo bliska i nie da się być asem absolutnie we wszystkim. 


Nie mówiąc już o tym, że zdarzają się po prostu blokady i chwile zapomnienia, a potem wyrzucamy sobie bezsensowne zaznaczenie błędnej odpowiedzi, skoro przecież znaliśmy tę prawidłową. Quizy wiedzy mają ten niewątpliwy walor, że stanowią też źródło… wiedzy właśnie. Po prostu można się z nich czegoś ciekawego czy wręcz zaskakującego dowiedzieć. Tak czy siak to cenny trening umysłowy, po który warto sięgać regularnie, zwłaszcza kiedy czujemy, że nasz mózg odrobinę się rozleniwił i nadszedł czas na rozruszanie szarych komórek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza