sobota, 30 marca 2019

Quiz o Krakowie. Jak dobrze znasz to piękne miasto?


Kraków to miasto, które oddycha historią. Można ją napotkać na każdym kroku, staje się niemal elementem życia dla każdego, kto spędzi tam więcej czasu. Niewątpliwie to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić więcej niż raz.

Życie w Krakowie płynie wolniej. Rytm funkcjonowania jest zupełnie inny, niż na przykład w Warszawie, gdzie panuje pośpiech, ciągła pogoń, mierzenie się z czasem z zegarkiem w ręku. Atmosfera krakowska wydaje się bardziej refleksyjna, spokojniejsza. I chociaż chodząc ulicami trzeba zachowywać szczególną ostrożność z uwagi na wszędobylskie tramwaje, to jednak każdy taki spacer może okazać się przyjemnością i wyprawą w poszukiwaniu czegoś nowego. A już zwłaszcza wówczas, gdy celem takiego spaceru jest Kazimierz albo Podgórze. 


Można zatem powiedzieć, że quiz o Krakowie ma dla rozwiązującego swoisty walor nie tylko wiedzowy i kulturalny, ale także turystyczny, ponieważ niejako pokazuje te elementy Krakowa, z którymi warto się zapoznać i o których warto również pamiętać.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza