sobota, 18 maja 2019

Quiz o Europie. Każdy Europejczyk powinien się z nim zmierzyć!


Najbardziej rozczłonkowana część świata, której nazwa pochodzi z greki. Odkąd w epoce kamienia na jej obszarze pojawiły się pierwsze hominidy, przeżyła niesłychanie wiele przemian, ewolucji, wzlotów, ale i upadków. Dziś jest kosmopolitycznym organizmem, szczycącym się budowaniem świata bez granic: Europa.

W Europie żyje ponad 700 milionów ludzi, co plasuje ją na trzecim miejscu pod względem liczby ludności. Większość z nich posługuje się językami należącymi do rodziny języków indoeuropejskich, zwłaszcza tymi z grupy słowiańskiej, romańskiej i germańskiej. Podział państw w Europie zmieniał się wielokrotnie, tylko w samym XX wieku miały miejsce liczne zmiany, przede wszystkim związane z globalnymi konfliktami i przemianami ustrojowymi. 


Największą strukturą polityczną, jaka w Europie istnieje, jest oczywiście Unia Europejska, do której należy 28 demokratycznych państw. Polska należy do tej struktury od 2004 roku. Można rzucać jeszcze wiele hasłowych urywków informacji, ponieważ historia Europy jest niesłychanie bogata, pod względem kulturalnym obfituje w fantastyczne dzieła muzyczne, literackie, malarskie… To masa wiedzy, którą ludzie specjalizujący się w tym temacie przyswajają latami. Niemniej każdy z nas powinien być w stanie rozwiązać quizo Europie, odpowiadając prawidłowo przynajmniej na większą część pytań, ponieważ człowiekowi kulturalnemu i obytemu pewne rzeczy po prostu wypada wiedzieć!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza