poniedziałek, 6 maja 2019

Quiz wiedzy o Polsce. Jak sobie poradzisz?


Wielu z nas, wyjeżdżając na zagraniczną wycieczkę, stara się jak najwięcej dowiedzieć o docelowym kraju swojej wyprawy. Jaką ma specyfikę, kulturę, co przede wszystkim warto zobaczyć, jaką te zabytki mają historię… czy jednak z równą starannością i zainteresowaniem pochylamy się nad wiedzą na temat ojczystego kraju?

A przecież Polska to kraj o długoletniej i fascynującej historii, nad Wisłą powstawały wielkie dzieła – literackie, muzyczne, malarskie, działały wybitne jednostki, dokonywano przełomowych odkryć. Prawdziwa wiedza i orientacja w świecie wymaga solidnych podstaw, a te podstawy to dobre opanowanie podstawowych informacji dotyczących kraju zamieszkania. Zwłaszcza jeśli żyjemy w nim od zawsze, tu się urodziliśmy i wychowaliśmy. 


Quiz wiedzy o Polsce to sposób na to, by uporządkować to, co docierało do nas różnymi kanałami i w ten czy w inny sposób zapadało w pamięć, zarówno w czasie nauki w szkole, jak i poza nią. Możemy spodziewać się pytań dotyczących hymnu narodowego, kopalni w Wieliczce, Okrągłego Stołu, ale też tych dotyczących ludzi – pojawi się zarówno pewien legendarny przywódca i polityk, jak i pewna – równie legendarna – mistrzyni olimpijska. A zatem do dzieła i pokaż, co potrafisz!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza