niedziela, 10 listopada 2019

"Hobbit" - wyrusz tam i z powrotemPrzygoda może zacząć się tuż za drzwiami naszego domu, pod warunkiem, że odważymy się wykonać pierwszy, decydujący krok! Niewielu hobbitów by się na to zdobyło – ale też hobbici zazwyczaj nie czują w sobie pasji przygód. Bilbo Baggins był tu zdecydowanym wyjątkiem.

Większość mieszkańców Shire spędza życie w przyjemnym i bezpiecznym otoczeniu swojej przytulnej norki, gawędząc z sąsiadami, biesiadując i śpiewając piosenki. To im w zupełności wystarcza do szczęścia. Bilbo jednak czuł się trochę inny i pragnął zobaczyć, co kryje się daleko, nie tylko poza granicami Shire, ale i dużo dalej. 


Dlatego wyruszył na wielką wyprawę w towarzystwie krasnoludów. Swój test hobbit miał przed sobą, musiał się tylko odważyć go podjąć i przejść. I faktycznie, ta wyprawa okazała się czymś niezwykle przełomowym – wywarła przemożny wpływ na całe życie Bilba, po latach wpłynęła też na siostrzeńca – Froda, ba, można powiedzieć, że okazała się kluczowa dla całego Śródziemia. Kto może przewidzieć, jak wiele konsekwencji wyniknie z jednej decyzji o odważnym przekroczeniu progu?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza